Project Description

W naszej przychodni wykonujemy specjalistyczne badania kardiologiczne, takie jak badanie echokardiograficzne z dopplerem.

Badanie echokardiograficzne (w skrócie ECHO SERCA) to tak naprawdę badanie USG serca i dużych naczyń krwionośnych. Dzięki niemu możemy zobaczyć ruch zastawek, pracę mięśnia sercowego, wykryć nieprawidłowości w budowie serca u młodych zwierząt.

Często wykonujemy takie badanie przed planowanym zabiegiem żeby sprawdzić czy serce pracuje prawidłowo i czy znieczulenie będzie bezpieczne. Jeśli Twój pies od dawna kaszle, dyszy nawet wtedy kiedy nie jest gorąco, to być może wymaga takiego badania.

W połączeniu z dokładnym osłuchaniem, badaniem RTG klatki piersiowej, EKG i pomiarem ciśnienia krwi pozwala nam na dokładnie zbadanie narządów klatki piersiowej i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pamiętaj, żeby umówić zwierzaka na badanie kilka dni wcześniej, żebyśmy mogli zarezerwować dla niego trochę więcej czasu 🙂

Doktor Weronika Kudzia jest pasjonatką kardiologii i absolwentką ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies). Jest też członkiem ESVC, bierze udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych. Badania kardiologiczne wykonywane są na doskonałej jakości aparacie Mindray DC-70.