Project Description

W naszej przychodni wykonujemy zabiegi operacyjne zarówno profilaktyczne (jak sterylizacja czy kastracja) jak i zaawansowane, specjalistyczne, takie jak zabiegi ortopedyczne.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem sterylizacji u swojej suczki, to zapewne nurtuje Cię kilka pytań. Postaramy się odpowiedzieć na kilka najważniejszych.

Czy piesek na pewno przeżyje znieczulenie, czy jest to bezpieczne?

To najważniejsze pytanie, jakie zadajemy sobie kiedy planujemy zabieg. W naszej przychodni dysponujemy wysokiej klasy nowoczesnym aparatem do narkozy wziewnej. Aktualnie na całym świecie znieczulenie wziewne jest uznawane za najbardziej bezpieczne. Jeśli boisz się znieczulenia u swojego zwierzaka, to powinieneś się zdecydować właśnie na to. W trakcie zabiegu stale monitorujemy wszystkie parametry życiowe, zwierzę jest pod stałą kontrolą. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, nie spuszczamy oka z naszych pacjentów.

Czy po takim zabiegu ona będzie cierpieć, czy będzie ją bolało?

Po zabiegu każde zwierzę dostaje leki przeciwbólowe, które dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg sterylizacji staramy się wykonać z bardzo małego nacięcia, czasami jest to tylko kilka milimetrów. Wiemy, że im mniejsza rana, tym mniej boli.
Sterylizację u kotek robimy z bocznego cięcia, które się najlepiej goi i nie jest zagrożone powstaniem przepukliny. Ranka ok. 2-3 mm.
Zwykle zakładamy szew śródskórny, tak że ranka po sterylizacji jest prawie niewidoczna.
Większość suczek czy kotek już na drugi dzień po zabiegu zachowuje się normalnie, jakby nic się nie wydarzyło. Jeśli jednak coś Cię zaniepokoi albo jeśli będziesz mieć wrażenie że zwierzę mimo wszystko odczuwa ból, to powiedz nam o tym koniecznie, postaramy się mu pomóc.

Czy ona będzie się bać, zostanie sama w nowym miejscu?

Wiemy, że zwierzaki się boją. Wiemy, że nie lubią zostawać same. Zobaczysz, będzie lepiej, niż myślisz. Będziemy opiekować się Twoim pupilem jak swoim własnym, będziemy delikatni. Czasami głaskanie i przytulanie robią więcej niż wszystkie leki 😊.

Powyższe zasady dotyczą każdego zabiegu który u nas robimy – ma być bezpiecznie, a zwierzę ma nie cierpieć. Robimy wszystko, żeby tak właśnie było.

Pamiętaj proszę o tym, że zwierzę do zabiegu powinno być na czczo. To znaczy, że ostatni posiłek można dać wieczorem, a potem trzeba zabrać miseczkę z jedzeniem. Woda może zostać na noc, ale rano w dniu zabiegu wodę też odstawiamy.